Informácie o činnosti klubu

Vážení kolegovia modelári - táto web stránka skončila svoju činnosť - nájdete nás na: https://mac-revuca.sk

Začíname 4.marca hodinovkou Scaleauto Honda HSV-10  -  pozor, zmena termínu z 3.marca na 4.marca 2018.

15.01.2018 - Vítame Vás v novom roku 2018 => Doplnili sme kalendár pretekov na rok 2018 a pripravili upravené pravidlá pretekov pre rok 2018 - pre SlovakiaCup doplnené motory BlackArrow a Avantslot, pre 6-hodinovku budú povolené len krátke motory Slot.it, NSR alebo Scaleauto a klietka len Slot.it Sidewinder, max.váha 90 gr. Do pravidiel HondaCupu bol doplnený systém priebehu preteku.

29.10.2017 - Honda Cup - Hodinovka - Scaleauto Honda HSV-10 => Záverečný šiesty pretek seriálu sa konal za účasti pretekárov z Púchova a Revúcej, celkom sa pretekov zúčastnilo 11 pretekárov. Víťazom posledného preteku sa stal Bokor Miro pred Johanom Radom st. a Koterbom Lacom ml. V žiakoch bol najlepší Revesz Matej. Celkove sa zúčastnilo tohto ročníka Honda Cupu 20 pretekárov - celkovým víťazom sa stal Bokor Miro pred Koterbom Lacom ml. a Koterbom Lacom st. Najlepším mimorevúckym pretekárom sa stal Kumičák Maxi z Púchova. V žiakoch skončil na prvom mieste Šafárik Matúš pred Reveszom Matejom a Koterbom Timom. Toto bol zároveň posledný pretek sezóny 2017 v Revúcej.

08.10.2017 - Majstrovstvá Slovenska - kategórie LMP, GT, F1 => Posledná tohtoročná séria pretekov Majstrovstiev Slovenska sa konala za účasti 13-tich pretekárov. Na pretekoch sa zúčastnili aj mladý automodelári z MT Košice, pre ktorých to boli prvé preteky na veľkej autodráhe. Po pretekoch bolo vyhodnotenie jednotlivých kategórií LMP, GT, Historik, Ferrari challenge, F1 a prvých troch pretekárov v celkovom hodnotení Slovakia Cupu a v kategórii žiaci. Pozrite si výsledky a fotogalériu.

02.10.2017 - Smutná správa pre autodráhových modelárov Slovenska - naše rady opustil vo veku 68 rokov po ťažkej chorobe náš dlhoročný kolega modelár  z Rožňavy, Ladislav Beňo.  Česť jeho pamiatke.

24.09.2017 - Honda Cup - Hodinovka - Scaleauto Honda HSV-10 => Piaty pretek hodinovky sa konal za účasti 12-tich pretekárov z Revúcej a Púchova. Celý pretek sa niesol v duchu súbojov dvojíc pretekárov na prvých 6-ich pozíciách. Víťazom sa stal nakoniec Koterba Laco ml. tesne na metre pred Bokorom Mirom,  obdobne skončil tesne na treťom mieste na metre Johan Rado st. pred Koterbom Lacom st. a na piatom mieste Musl Gusto tesne pre Kudlákom Vojtom. V žiakoch bol tentoraz najlepší Revesz Matej, všetci z MAC Ferrari Revúca.

02.09.2017 - 6-hodinovka - Medzinárodný vytrvalostný pretek teamov Gr.C => Pre malý počet prihlásených teamov je 6-hodinovka zrušená !!!

09.07.2017 - Majstrovstvá Slovenska - kategórie LMP, F1, Historik => Štvrtý pretek Majstrovstiev Slovenska v kategóriách LMP, Historik a F1 sa konal za účasti len deviatich pretekárov z Revúcej, Košíc a Púchova. Všetky kategórie vyhral  domáci Bokor, nedarilo sa druhému favoritovi Lapčákovi Jozefovi z Košíc, ktorý mal poruchy a nedokončil ani jednu kategóriu. Zo žiakov bol najlepší Lapčák Alex.

20.06.2017 - 6-hodinovka, informácia - vydané upravené pravidlá pre 6-hodinovku - verzia 2

11.06.2017 - Honda Cup - Hodinovka - Scaleauto Honda HSV-10 => Štvrtá hodinovka prebehla za skromnej účasti pretekárov, pretože sa jej zúčastnilo len 7 pretekárov, najmenej zo zatiaľ poriadaných pretekov !!! Preteku sa zúčastnil nový pretekár z Martina Lacúch Alex, ktorý  je momentálne na prvom mieste v seriáli  DTM v Martine a prišiel si otestovať prostredie pretekov v Revúcej. Víťazom sa stal Bokor Miro pred Johanom Radom st. a Koterbom Lacom st., v žiakoch bol tentoraz len jeden účastník a to Šafárik Matúš, všetci z MAC Ferrari Revúca. V pretekoch dosiahol Bokor Miro hneď dva rekordy a to rekordný počet kôl za hodinu v tejto kategórii 463,38 a na bielej drážke tiež rekordný čas 6.9 sekundy.

21.05.2017 - Majstrovstvá Slovenska - kategórie Ferrari challenge, F1, Historik => V treťom preteku Majstrovstiev Slovenska v kategóriách Ferrari challenge a Historik sa presadil Jozef Lapčák z MT Košice, v kategórii F1  zvíťazil Miro Bokor z MAC Revúca. V celkovom hodnotení si udržal prvé miesto Miro Bokor.

07.05.2017 - Honda Cup - Hodinovka - Scaleauto Honda HSV-10 => Tretia hodinovka v rámci šesť-dielneho seriálu sa konala hneď na ďalší deň po Slot.it seriáli za účasti nielen domácich pretekárov, ale prišli aj pretekári z Martina, Púchova a Dolného Kubína  a z pretekov Slot.it zostali v Revúcej aj niektorí pretekári z Českej republiky, takže preteky sa konali za rekordnej účasti  16-tich pretekárov. V pretekoch znovu dominoval domáci pretekár Rado Johan, ktorý vytvoril nielen rekord Honda cupu v kvalifikácii na jedno kolo časom 7.421 sekundy, ale aj celkovým počtom 452.23 najazdených kôl.

06.05.2017 - Slot.it + Sideways => V poradí druhý pretek českého seriálu sa konal tentoraz v Revúcej za účasti 23 pretekárov z Českej republiky a zo Slovenska. V pretekoch dominoval domáci Rado Johan, ktorý vyhral všetkých päť kategórií, v žiakoch celkove zvíťazil Vít Zedníček. V celkovom hodnotení seriálu sa dostal na prvé miesto Jiří Nováček z Jihlavy, na druhom mieste je Gusto Musl a na treťom Laco Koterba z Revúcej. Vzhľadom na veľký počet pretekárov sa preteky končili až po 19 hodine vyhodnotením vedúcim seriálu Tomášom Zedníčkom, pozrite si výsledky a foto.

23.04.2017 - Majstrovstvá Slovenska - kategórie GT, Ferrari challenge, Historik => V druhom preteku Majstrovstiev Slovenska dominoval domáci pretekár Bokor, ktorý zvíťazil vo všetkých troch kategóriách za účasti 11 pretekárov a zvýšil svoj bodový náskok pred druhým v poradí Lapčákom z Košíc. Medzi žiakmi bol tiež najlepší domáci Šafárik.

09.04.2017 - Honda Cup - Hodinovka - Scaleauto Honda HSV-10 => Druhá hodinovka v rámci šesť-dielneho seriálu mala menšiu účasť z dôvodu nemocnosti niektorých pretekárov a z dôvodu súčasného termínu pretekov v Púchove. Prvé miesto obhájil Miro Bokor, medzi žiakmi bol najlepší Šafárik Matúš.

03.04.2017 - Doplnené pravidlá pre 6-hodinovku

19.03.2017 - Majstrovstvá Slovenska - kategórie LMP, GT, Ferrari challenge => Prvé preteky Slovakia cupu sa uskutočnili za účasti 12 pretekárov z Košíc, Holíča a Revúcej. Najlepšie sa darilo domácim pretekárom, prvý deň tohoto seriálu vyhral Bokor Miro a na treťom mieste sa umiestnil Koterba Laco. Druhý skončil Lapčák Jozef z Košíc, ktorý mal problémy hneď v prvej kategórii s modelom LMP, kde stratil veľa bodov do celkového poradia, aj keď následne vyhral ďalšie dve kategórie. Medzi žiakmi vo všetkých troch kategóriách bol najlepší Šafárik Matúš.

05.03.2017 - Honda Cup - Hodinovka - Scaleauto Honda HSV-10 => Túto hodinovku sme jazdili novým formátom závodu. Po kvalifikácii sa vytvorili dve skupiny, ktoré sa potom po 7.5 minútovej jazde striedali, aby sa nemuselo jazdiť naraz jednu hodinu a potom zas jednu hodinu nasadzovať, pretože hlavne deti to hodinové nasadzovanie nemotivuje. Možno tento spôsob závodu umožnil aj víťazovi dosiahnuť zatiaľ rekordný počet kôl v hodinovke - pozrite si výsledky.